ART / Oil paintings / Oil painting 13876017
nr 1387 6017
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Nils Tydén (1889-1976), Sweden. Signed, boat. Oil on panel, 32x23cm, outer dimensions including frame: 46x37cm,
OIL PAINTING, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 32x23cm, yttermått inklusive ram: 46x37cm
1500
SEK 1100
Monday Mars 29 2021
at 19:01:23
29/3 18:51:27
1.000 kr
29/3 18:56:23
Nils Tydén
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Read more about Nils Tydén